paragon 3

Rodzaje raportów i kiedy je drukujemy?

paragon 3

Raport fiskalny dobowy

Taki raport drukujemy na koniec dnia, w którym zakończyliśmy sprzedaż.

  • Nie musimy go drukować, jeżeli w danym dniu nie wystawiliśmy żadnego paragonu
  • Można wydrukować ich kilka w ciągu jednego dnia, należy jedynie pamiętać, że żywotność pamięci fiskalnej urządzeń rejestrujących przewidziana jest na około 1830 raportów dobowych (drukując codziennie wystarczy na 5 lat prowadzenia działalności), w związku z czym każdy raport dobowy „skraca życie” kasy fiskalnej.
  • Jeżeli zapomnimy wykonać raport dobowy na koniec dnia musimy go wydrukować przy najbliższej możliwej okazji. Takie sytuacje się zdarzają, nie musimy z tego powodu koniecznie wsiadać w samochód i wracać do firmy. Możemy go wydrukować z rana następnego dnia. O ile nie zdarza się to zbyt często, to nie będziemy z tego powodu nękani przez Urząd Skarbowy.

Raport fiskalny miesięczny

calendar-660670_640Jest to raport, który drukujemy za skończony miesiąc, w którym prowadziliśmy sprzedaż. Jest to nic innego jak suma raportów dobowych. Raport miesięczny można wydrukować dopiero po skończonym miesiącu.

Dla przykładu – czerwiec ma 30 dni, więc raport miesięczny za czerwiec będziemy mogli wydrukować nie wcześniej jak 1 lipca.

Raport okresowy niefiskalny

Ten raport pełni rolę wyłącznie informacyjną i nie jest wymagany przez Urząd Skarbowy. Przy jego pomocy możemy skontrolować sprzedaż z dowolnego okresu.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *