paragon2

Kasy fiskalne – dlaczego lepiej kupić lokalnie niż przez internet?

paragon2

Cena kasy w internecie i w sklepie lokalnym

Kasy w internecie są tańsze? Niekoniecznie.
Nawet jeśli uda Ci się znaleźć kasę fiskalną taniej niż w miejscowym serwisie, to powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach:

  • woman-1169324_1280Uważaj na ukryte koszta – niektóre firmy biorą dodatkową, oddzielną opłatę za programowanie, fiskalizację i przygotowywanie dokumentów do Urzędu Skarbowego.
  • Koszty logistyczne – kasa musi zostać do Ciebie wysłana. Nie daj się zwieść, to że nie widzisz tego na FV, nie znaczy, że nie będzie doliczone do ceny innej usługi.
  • Kasą regularnie co dwa lata musi trafić do serwisu celem wykonania przeglądu, co będzie się wiązało z przestojami w pracy (o czym dalej) i dodatkowymi kosztami logistycznymi.


Szerszy wybór kas w Internecie?

Zdecydowanie tak. Reguła dotyczy każdej branży. Skoro zdecydowałeś się na przeczytanie tego artykułu, to najprawdopodobniej dopiero zaczniesz przygodę z ewidencją sprzedaży i nie wiesz jaką kasę kupić. Szerszy wybór nie ułatwi Ci podjęcia decyzji. W wielu przypadkach wybiera się między 2-3 kasami, które odpowiadają specyfice pracy w konkretnym przypadku Klienta.

Decydując się na zakup kasy fiskalnej w sprawdzonej firmie lokalnej możesz liczyć na darmową i przede wszystkim profesjonalną pomoc przy jej wyborze.

Sprzedawca może doradzić Ci na miejscu, które kasy fiskalne są prostsze w obsłudze lub też z którymi zdarzają się czasem problemy.

Zdradzę Ci pewien sekret. Każda kasa fiskalna dopuszczona do sprzedaży musiała wcześniej przejść szereg testów i badań, aby otrzymać homologację. Generalnie kasy nie psują się same z siebie, w 99,99% przypadków awarii wina leży po stronie osoby obsługującej. Oczywiście zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę, ale żaden szanujący się serwis nie zaoferuje Ci kasy, z którą pojawiały się problemy.

Szkolenie z obsługi

learn-1468406_640

Naszym zdaniem bardzo ważnym elementem jest odbycie szkolenia z obsługi twarzą w twarz z serwisantem, na które raczej nie możesz liczyć kupując kasę fiskalną w Internecie.

 

Podczas takiego szkolenia dowiadujesz się wszystkich najważniejszych rzeczy, które ograniczają szansę na pomyłkę do absolutnego minimum.

Kolejnym atutem podczas zakupu kasy w firmie lokalnej jest możliwość zabrania kasy fiskalnej do domu przed jej fiskalizacją. Możemy wtedy ćwiczyć do woli, a podczas fiskalizacji wszystkie dane zostaną wymazane.

Awaria kasy – co teraz?

error-102075_640W przypadku kiedy nie mamy rezerwowej kasy fiskalnej musimy zamknąć sklep i wysłać kasę do serwisu lub wykorzystać kasę zastępczą. Kasa fiskalna może być serwisowana tylko i wyłącznie w firmie, gdzie ją zakupiliśmy (istnieje możliwość zmiany miejsca serwisowania kasy, więcej info tutaj). Dlatego warto się zastanowić co zrobimy w przypadku takiego scenariusza.

Podsumowanie

Zakup kasy w internecie powoduje pewne ograniczenia związane z obsługą serwisową i wsparciem ze strony Serwisu. Problematyczne jest rozwiązywanie problemów, które wymagają fizycznego kontaktu serwisanta z kasą fiskalną. Często cena, która może okazać się przy samym zakupie atrakcyjna, finalnie będzie wyższa niż w przypadku zakupu w lokalnej firmie.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *