haircut-834280_640

Kasy fiskalne dla kosmetyczek i fryzjerów.

haircut-834280_640

Kasy fiskalne dla kosmetologów, kosmetyczek i fryzjerów.

W tym artykule zastanowimy się, jakie najważniejsze cechy powinna mieć kasa fiskalna dla działalności gospodarczej związanej z salonami kosmetycznymi, fryzjerskimi oraz kasami do popularnych mobilnych salonów urody.

Kopia elektroniczna? Zdecydowanie tak!

Pierwszym parametrem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest ilość programowalnych znaków dla jednego towaru. Przy kasach z papierową kopią paragonu standardowo jest ich 18. Często nazwy usług składają się z kilku wyrazów np. Przedłużanie rzęs metodą piórkową 1:1 (36 znaków). Wykorzystanie kasy z kopią papierową będziemy mieli do dyspozycji 18 znaków, które zmuszą nas do ogólnego nazywania usług.

micro-sd-card-72141_640Decydując się na kasę fiskalną z kopią elektroniczną zyskujemy większą swobodę programowania kodów. Standardowo w takich kasach możemy wpisać 40 znaków, paragon jest dwa razy szerszy, dzięki czemu wszystko jest zdecydowanie bardziej czytelne. Klient nie będzie miał wątpliwości za co zapłacił, a my dodatkowo nie musimy przetrzymywać kopii paragonów przez okres 5 lat.

Estetyka wykonania

Biorąc pod uwagę specyfikę branży lepiej będzie wybrać kasę, która wygląda nowocześnie i elegancko oraz często musi być przenośna. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli kas fiskalnych znacząco różniących się od siebie parametrami i estetyką wykonania. Część kas występuje w kilku wariantach kolorystycznych, co ułatwia jej dobranie do wystroju wnętrza czy własnego gustu.

Gabaryty

measuring-tape-953422_640W przypadku gdy będziemy świadczyć usługi bezpośrednio u klienta dobrym pomysłem byłby wybór kasy o niewielkich gabarytach z wytrzymałym akumulatorem. Przykładową kasą nadającą się do wykorzystania w sprzedaży mobilnej jest kasa Aclas Kobra lub Farex Perła E. W zależności od ilości osób, które będą obsługiwały kasę w salonie można pomyśleć o większej kasie fiskalnej, lub nawet drukarce fiskalnej współpracującej z oprogramowaniem sprzedażowym.

Podsumowanie

W związku ze specyfiką działalności związanych z kosmetyką powinniśmy raczej odrzucić najtańsze z dostępnych na rynku kas fiskalnych. Dokładając około 200 złotych, poza prostszą i bardziej intuicyjną obsługą, otrzymujemy kasę o lepszych parametrach, wygodniejszą w obsłudze oraz o wyższej estetyce.

Ze względu na różnorodność działalności skorzystaj z porady doświadczonego serwisanta lub sprzedawcy, szczególnie jeśli będzie to Twoja pierwsza kasa fiskalna. Będziesz mieć wtedy pewność, że kasa sprawdzi się w Twoim przypadku.

 

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *