warsztat

Kasa dla mechanika samochodowego – na co zwrócić uwagę?

warsztat

Kasa dla mechanika samochodowego – na co zwrócić uwagę?

Dobierając kasę fiskalną do warsztatu samochodowego warto zwrócić uwagę na to w jakich warunkach będzie ona pracowała oraz jakie osoby będą ją obsługiwały.

hand-1314814_640Ze względu na cięższe warunki, jakie panują w warsztacie samochodowym (kurz, olej) warto wybrać kasę fiskalną odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadającą ciemny kolor obudowy, który nie będzie uwidaczniał ewentualnych zabrudzeń. Warto  również zwrócić uwagę na szczelną klawiaturę membranową. Dzięki swoim właściwościom łatwo utrzymać jej czystość przez zwyczajne przetarcie mokrą szmatką. Duże przyciski – w warsztatach samochodowych pracują najczęściej mężczyźni, dlatego warto by urządzenie było dla nich ergonomiczne w obsłudze. Większe przyciski na klawiaturze urządzenia z pewnością ułatwią pracę.

Kasą, która spełnia te wymogi jest Farex Bursztyn – można ją obejrzeć na naszej stronie pod adresem www.e-intrax.pl

Przy każdym rodzaju działalności bardzo cenną cechą kas jest prostota w jej obsłudze. Im kasa fiskalna jest prostsza w obsłudze tym mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do pomyłki podczas wystawiania paragonu czy też drukowania raportów. Intuicyjne menu i racjonalne rozmieszczenie przycisków znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę z kasą fiskalną, dzięki czemu zyskujemy czas i unikamy niepotrzebnego stresu.

Ilość znaków dla długości nazwy PLU

miarkajest to długość pozycji wyrażona w znakach (każdy znak zajmuje jedno miejsce, spacja – odstęp również) lub mówiąc  wprost nazwa produktu lub usługi, które będziemy na kasę nabijać. Dlaczego jest to istotny parametr? Im więcej znaków można zaprogramować tym dokładniej możemy opisać sprzedawaną usługę/towar. Oczywiście każdy kij ma 2 końce, ponieważ korzystając kasy, która posiada bardzo dużą ilość znaków jesteśmy zmuszeni do bardzo szczegółowego opisywania naszych usług i produktów.

Optymalna długość nazwy przy kasach z papierową kopią paragonu wynosi 18 znaków. Nawet w przypadku mechaniki samochodowej, gdy będziemy spotykać się z znacznie dłuższymi nazwami jest na to proste rozwiązanie.

Weźmy jako przykład pozycję „Naprawa układu zawieszenia„.

W przypadku kasy FAREX BURSZTYN gdy w kasie można zaprogramować 18 znaków taką pozycję należy zapisać w następujący sposób:

Naprawa ukł. zaw.

Więcej informacji o kasie Farex Bursztyn można zobaczyć na naszym blogu www.kasyfiskalne.e-intrax.pl/produkt/farex-bursztyn/

Istnieją również kasy fiskalne z kopią elektroniczną (o kopii elektronicznej można przeczytać na naszym blogu: http://kasyfiskalne.e-intrax.pl/kasa-fiskalna-kopia-elektroniczna/ Dzięki wykorzystaniu jednej rolki z papierem znacząco zwiększa się ilość znaków, którymi możemy opisać produkt lub usługę.

Zgodnie z prawem jesteśmy zobligowani do jak najdokładniejszego opisywania sprzedawanych pozycji, ponadto, pomijając sam aspekt prawny,klient który otrzymuje paragon z dokładnie opisanymi czynnościami i wymienionymi częściami czuje się bezpieczniej. Zakład, który dokładnie opisuje wszystko za co klient płaci wzbudza większe zaufanie od firmy, która serwuje nam paragon z jedną pozycją „naprawa samochodu”.

batteryOstatnim parametrem wartym uwagi są gabaryty urządzenia oraz pojemność akumulatora, w szczególności, jeśli kasa ma nam służyć jako mobilna. Dobra kasa fiskalna przeznaczona do pracy „w terenie” powinna być w stanie bez problemu wydrukować około 400 paragonów na jednym ładowaniu.

 

Wszystkie kasy na 2 rolki papierowe jak i z kopią elektroniczną możesz zobaczyć na naszej stronie:

www.e-intrax.pl

Polecamy również artykuł: Ile powinienem przeznaczyć pieniędzy na kasę fiskalną?

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *