stopwatch-259375_1280

Dokumenty do Urzędu Skarbowego i terminy

stopwatch-259375_1280

Dokumenty do Urzędu Skarbowego i terminy

Nasza firma bezpłatnie przygotowuje takie dokumenty naszym klientom, jeśli z jakiegoś powodu będziesz zmuszona/y do wypełnienia ich samodzielnie poniżej znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć.

W przypadku gdy będziemy ubiegać się o zwrot części kwoty za zakup kasy z Urzędu Skarbowego (link – więcej info tutaj) musimy dostarczyć następujący dokument przynajmniej 1 dzień przed datą fiskalizacji.

Wzór dokumentu

Kolejnym dokumentem jest zgłoszenie danych dotyczących zainstalowanych kas fiskalnych. Na dostarczenie dokumentu mamy 7 dni od momentu fiskalizacji.

Zgłoszenie danych dotyczących kas fiskalnych

Ostatnim, nieobowiązkowym dokumentem jest wniosek o zwrot części poniesionych kosztów za zakup kasy (oczywiście tylko, jeśli chcemy).

Wniosek zwrotu.

Otrzymanie i nanoszenie numeru ewidencyjnego.

Po kilku tygodniach Twojej kasie fiskalnej zostanie przypisany numer ewidencyjny, który otrzymasz listownie z Urzędu Skarbowego. Taki numer należy umieścić w widocznym miejscu na obudowie kasy fiskalnej (jest to coś w rodzaju numeru rejestracyjnego samochodu) Zalecamy umieszczenie tego numeru, na którymś z boków urządzenia. Przepisy wskazują, że numer powinien być umieszczony trwale w widocznym miejscu. Zapis trwale oznacza, że możemy napisać mazakiem na obudowie numer ewidencyjny lub wydrukować go na papierze i nakleić taśmą na obudowie.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *